KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752019
nr 1475 2019
Karin Karlsson
(1897-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956, blomsterstilleben. Olja på pannå, 28x32, yttermått inklusive ram: 33x39 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:50:11
600 kr
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Karin Karlsson
Läs mer om Karin Karlsson